Studio dobrých nápadů

Historie a činnost studia

V roce 1992 jsem založila firmu „MCM“ A.K. Navázala jsem na svoji dlouholetou praxi v oblasti reklamy a realizace výtvarných projektů v rámci výstav a veletrhů.

Od roku 2002 nesou všechny moje výrobky registrovanou značku „RECESE“ a pod stejným názvem je provozováno i studio.

Od začátku působení jsem se zaměřila na dekorování porcelánu a keramiky, na malování a na vlastní zakázkovou výrobu drobných interiérových doplňků. Postupem času jsem hledala způsob, jak skloubit dohromady malování s keramikou. Proto jsem nabídku rozšířila o keramickou mozaiku, která dokonale splňuje tento záměr.

Po prostudování dostupných materiálů o mozaikách u nás i ve světě, především z období antiky, ve které mozaika vznikala a postupném zkoušení různých metod jsem si vytvořila vlastní výrobní technologii.

Výroba a konečná realizace keramické mozaiky je velmi náročná ruční práce. Je to spojení výtvarného návrhu, přípravy a výroby keramické mozaiky až po dokonalé řemeslné zpracování. Proto je mozaika také časově náročná, ale výsledný efekt stojí za pozornost. Při realizaci využívám rovných linií mozaiky v kombinaci se střepem, malbou pod glazuru apod. Současná široká škála barevných glazur a podglazurních barev nabízí velmi efektní a zajímavé řešení zpracování mozaiky včetně použití zlata, stříbra a jiných listrů.

V současné době zhotovuji mozaiku na zakázku na základě vlastních návrhů, nebo se čerpám inspiraci právě ze starověku a antiky. Protože se jedná o individuální zakázky je možné vytvořit mozaiku v jakémkoliv rozměru. Využití keramické mozaiky v interiérech je neomezené. Od dekorování koupelen, bazénů, hal, zimních zahrad až po dekorování stolků, stolů a ostatních jednotlivých kusů nábytku.


Prezentace:
V roce 2002 jsem se prezentovala na výstavě bytových a interiérových doplňků v Tokyu a o půl roku později na výstavě v Osace v Japonsku.